NASA

Z Sueneé Universe Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, zkráceně NASA (Šablona:Vjazyce Šablona:Cizojazyčně) je americká vládní agentura zodpovědná za americký kosmický program a všeobecný výzkum v oblasti letectví.

Zkratka NASA je též v angličitně vykládána jako never a straight answer, což lze přeložit jako nikdy přímá odpověď.

Vojenská organizace

NASA byla zřízena jako vojenská obraná organizace.[1] Ze zakládací listiny The National Aeronautics and Space Act z roku 1958 vyplývá:

...sekce 305... I. NASA by měla být považována za obranou agenturu Spojených států Amerických za účelem popsaném v kapitole 17, odstavec 35 US práva...

Podle Richarda C. Hoaglanda je v odkazované části popsána ...jakákoliv mimozemská technologie....

Z další listiny plyne:

...sekce 205... (D) Žádné informace z NASA, které byly klasifikovány z důvodů národní bezpečnosti by neměly být začleněny v jakémkoliv reportu (zprávě) popsané pod touto sekcí (této listiny)...

Je tím myšleno, že pokud by byly nalezeny jakékoliv informace, které by byly klasifikovány jako tajné, pak se o nich nedozví kogres, senát ani tisk. Z toho vyplývá, že takhle se nechová civilní orgnaziace.

Zpráva Brookings Institutu

V roce 1959 na žádost NASA vypracoval Brokings Institut zprávu nazvanu Případová studie důsledků mírových vesmírých aktivit pro lidstvo [2]. Jedna z částí textu doslova říká:

...While face-to-face meetings with it [extra-terestrial life] will not occur within the next 20 years (unless its technology is more advanced than ours, qualifying it to visit Earth), artifact letft at some point in time by these life forms might possibly be discovered through our [NASA's] space activities on the Moon, Mars, or Venus.

Anthropological files contain many examples of societies, sure of their place in the universe, which have disintegrated when they had to associate with previously unfamiliar societies espousing different ideas and different life ways; others that survived such an experience usually did so by paying the price of changes in values and attitudes and behavior.

Studies might help to provide programs for meetinf and adjusting to the implications of such a discovery. Questions one might wich to answer by such studies would include: How might such information, under what circumstances, be presented to or withheld from the public for what ends? ... [And] what might be the role of the discovering scientists and other decision makers regarding release of the fact of [such ET] discovery?

Reference

  1. Richard C. Hoagland: National Press Club - čas 00:09:41
  2. Richard C. Hoagland: National Press Club - čas 00:19:00