Area 51

Z Sueneé Universe Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Oblast 51 (Area 51) je v současnosti oficiálně označována jako Air Force Flight Test Center, Detachment 3 - Výzkumné centrum leteckých sil, Oddělení 3. Hovorově se používají také názvy Dreamland, Watertown Strip, Paradise Ranch, The Box, Groom Lake, Neverland. Jedno z dřívějších označení bylo též Nellis Air Force Base.

Svědectví

Robert „Bob“ Lazar, který na základně pracoval od prosince 1988 po dobu pěti měsíců, v květnu roku 1989 vystoupil v televizi. Uvedl, že americká vláda prováděla výzkumy na devíti kosmických strojích, které nemohly být sestrojeny na Zemi. Popsal přísně tajné podzemní centrum S4, které se mělo nacházet poblíž jezera Papoose a kosmické lodě uvnitř. Lazar podle svého vyjádření pracoval ve skupině 22 inženýrů, kteří pracovali na pohonu kosmických lodí. Americká vláda všechny informace popřela, ale později se ukázalo, že Robert Lazar na základně skutečně pracoval.


Protiruská kamufláž

Podle dalších svědectví byly ale mimozemské lodě jen vtípkem amerických inženýrů, určeným ke zmatení sovětské roozvědky[1][2].

Odkazy

Externí odkazy

Reference