Diskuse s uživatelem:S

Z Sueneé Universe Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Urcite souhlas. Jak jsem naznacil na uvodni strnace WiKi a bavili jsme se o tom i na foru. Hlavni motivy pro tuhle wiki:

Jsou veci, ktere na velke wiki neprojdou, protoze nejde ozdrojovat vedecky akcetpovatelnymi clanky. Jsou ale presto zajimave a stoji za to o nich mluvit/psat. A tam kde neni mozne rici jednoznace je to A nebo B, tak uvest A i B a podat to tak, ze neni smyslem protezovat jednu z variant. Coz je dalsi vec, ktera mi a priori na velke wiki nesedi. Je tam PRO vedecka zaujatost. Takze budme dustojnou protivahou v tematech, ktera nas zajimaji. --Aton (diskuse) 8. 1. 2016, 18:16 (CET)

Na velké Wikipedii není problém ani tak se zaujatostí pro vědu, ale právě s pravidlem ověřitelnosti. Jiné názory je tam možné (a správné) prezentovat (je tam pravidlo NPOV), ale existence těch názorů musí být podložená nějakými významnými zdroji. Tady se asi položí laťka trochu níž, čímž se přes ni dostanou i blogy a Jůťubová videa. Můžeme si to tu dovolit, protože se jedná o dost menší projekt, navíc s Vaším právem veta. Na demokraticko-anarchisticky fungující Wikipedii by to asi vedlo ke snížení důvěruhodnosti článků a problémům s reklamou.
Mimochodem: sice teď už odpovídám tady, ale diskuse je vždy vhodné vést tam, kde začaly. Jinak se to dost tříští.
A ještě poznámka: v diskusi se podepisujte (ikonka s podpisem nad editačním oknem nebo ručně napsat 4 vlnovky)
--S (diskuse) 8. 1. 2016, 11:53 (CET)

Díky za feedback. Myslím, že to vidíme podobně. Souhlasím, že tady ta laďka musí být níže, aby prošly i věci, ke kterým zdroje chybí, nebo byly (ne)úmyslně ztraceny. Vždycky si vzpomenu na závěrečnou scénu z Dobivatelé ztracené archy. :) A nebo obecně každá myšlenka je hypotézkou - jakákoliv konspirační teorie je hypotézou, pro kterou jsou plusy a mínusy. A v tomto směru bych rád, abychom byli fair play.

Na velké WiKi jsem editoval jen pár hesel - nic velkého, takže budu rád za tvoji zkušenost z formátováním. Btw. nevím, jak formátovat diskusi ve WIKI, takže to rád okoukám od tebe. --Sueneé (diskuse) 8. 1. 2016, 18:16 (CET)

Běžne se diskuse formátuje pomocí dvojteček. Dvojtečky dělají odsazení odstavce.
Na velké Wiki dělám správce prakticky od jejího začátku (teď už ale málo), takže snad trochu zkušeností mám. Zkusím je sem nějak přenést.

--S (diskuse) 8. 1. 2016, 20:03 (CET)

Tak to asi znáš Egg aka Vojtěch Hála. Znám jej osobně z dob studií na MFF. Svého času byl velký nadšenec pro WIKI. Dopsal jsem ti do databáze wiki tvůj email. Na blogu je ve frontě článek, který vyjde až 14.01:, že máme wikipedii. Můžeš se podívat v administraci. Pokud tě k tomu ještě něco napadne, můžeš vylepšit. Do té doby doufám vychytám technické mouchy. Uvidíme, zda se na to někdo chytí. --Sueneé (diskuse) 9. 1. 2016, 09:18 (CET)

S Eggem jem se mnohokrát setkal na různých srazech.
Nadpis článku jsem přepsal na Wiki. Velká Wikipedie nemá ráda, pokud se používá její název jinak, než jako její označení. "Wiki" je vpořádku. --S (diskuse) 9. 1. 2016, 10:30 (CET)