Blízká setkání

Z Sueneé Universe Wiki
(přesměrováno z Blízkých setkání)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pokud se zabýváme otázkami kolem UFO, pak pojem blízká setkání - en. orig. Close Encounter (CE) - je chápán jako taková událost, při které člověk pozoruje neidentifikovatelný létající objekt (UFO). Dr. John Allen Hynek (JAH), profesor fyziky na Státní univerzitě v Ohio, byl požádán, aby se stal vůdčí osobou armádního Projektu Blue Book, v rámci kterého definoval tři základní druhy pozorování resp. setkání. Není pochyb o tom, že tato práce mu v pozdějších letech přinesla nabídku, aby se stal technickým poradcem Stevena Spielberga během natáčení filmu Blízká setkání třetího druhu (1977), kde si ke konci i zahrál sám sebe (cameo).

Blízká setkání prvního druhu (CE1)

Vizuální pozorování jednoho nebo více ETV/UFO na přibližnou vzdálenost menší než 150 metrů, kdy jsou vidět jasné obrysy a velké množství detailů.

Blízká setkání druhého druhu (CE2)

Setkání s ETV, které dopady do fyzické roviny. Tím může být rušení funkcí elektrických a radiových zařízení; neklid zvířat; psychologické efekty zahrnující paralýzu, horko nebo intenzivní strach; otisky na zemi v místě přistání; spálená nebo jinak poškozená vegetace a nebo jiné chemické stopy.

Blízká setkání třetího druhu (CE3)

Setkání s ETV, ve kterém se objeví též neznámé stvoření. Tím mohou být humanoidi, roboti, nebo lidem podobné bytosti, které se zdají být cestovali nebo piloty z ETV plavidla.

Blízká setkání čtvrtého druhu (CE4)

Definováno dodatečně Jacquesem Valleem, Hynekovým spolupracovníkem jako případ, kdy dojde ke zjevnému ovlivnění vědomí pozorovatele například v důsledku živého snu nebo fyzického únosu do lodi.

Blízká setkání čtvrtého druhu (CE5)

Definované mnou jako případ, kdy dojde k blízkému setkání s ET iniciované lidmi na Zemi na základně vzájemné svobodné vůle a domluv skrze vědomé myšlenky na obou stranách. Jde o novodobý projekt, který může prohloubit naše vědecké poznání a mírumilovné diplomatické meziplanetární vztahy.